Haber

Rusya: Bryansk bölgesinde Ukraynalı bir sabotaj grubu tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi öldü

Rusya’da Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz, Ukrayna’ya yönelik sabotaj grubunun bölgedeki bir köye düzenlediği silahlı saldırıda 1 kişinin öldüğünü bildirdi.

Bogomaz, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun Rusya-Ukrayna sınırındaki bölgeye insansız hava aracıyla saldırması sırasında bir evde yangın çıktığını bildirdi.

Ayrıca Ukrayna’dan gelen bir sabotaj keşif grubunun bölgedeki Lyubeçane köyüne sızdığı bilgisini paylaşan Bogomaz, bu grubun hareket halindeki bir araca ateş açtığını duyurdu.

Bogomaz, “Ateş sonucu 1 sivil hayatını kaybetti, 10 yaşında bir çocuk yaralandı. Rus Silahlı Kuvvetleri sabotaj grubunu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları yapıyor.” sözünü kullandı.

Rus basınında yer alan habere göre, söz konusu sabotaj grubu Lyubeçane köyündeki bir pazarda yaklaşık 6 kişiyi rehin aldı. Rusya Federal Ulusal Muhafız Teşkilatına (Rosgvardiya) bağlı sabotaj grubu ile askerler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Öte yandan Byransk bölgesine bağlı Lomakovka köyüne havan topları ile saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtilirken, 2 konutta da hasar meydana geldi.

Kursk bölgesine saldırı

Kursk Bölgesi Valisi Roman Starovoit de Telegram’a yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun sınırdan bölgedeki Tetkino köyüne saldırı başlattığını söyledi.

Starovoit, baskında yaralananların olduğunu bildirdi.

sarayonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu