Haber

İmamoğlu’ndan ‘öğrenci yurtlarına’ tepki: Bir an önce bu yanlıştan dönülmeli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararına tepki gösterdi. İmamoğlu, “Üniversitelerin kapatılması ve öğrencilerin alelacele yurtlardan çıkarılması kabul edilemez.”

İmamoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Üniversitelerin kapatılması ve öğrencilerin alelacele yurtlardan çıkarılması kabul edilemez. Devletimizin depremzedeleri barınma imkânı var, akla ilk gelenin üniversitelerin kapatılması olması düşünülemez, bu yanlıştan dönülmeli mümkün olan en kısa sürede.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından “Okulları kapatmayın, kapatmayın. Covid sürecinde gençlerimizin ruh sağlığı bozuldu. Gençlerimize daha fazla zarar vermeyelim. Dikkat. Geriye sadece gençlerimiz kaldı” dedi.

Ne oldu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) tüm yurtlarının depremzedelere tahsis edileceğini ve üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime geçeceğini duyurdu. Karar hem öğrenciler hem de muhalefet tarafından tepkiyle karşılanırken, yurtlar öğrenciler tarafından boşaltılmaya başlandı. (HABER MERKEZİ)

karkamishaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu